Tinkama šunų dantų higiena – itin svarbi

Laimingas šuo yra tas, kuris gauna iš šeimininko ne tik daug meilės, tačiau taip pat ir priežiūros, kuri neatsiejama nuo tam tikrų kasdienių ritualų. Tai, kad šunį naudinga kastruoti, reguliariai svarbu atlikti kraujo tyrimus, galiausiai, iškrauti fiziškai – žino visi, tačiau dažnas pamiršta, kad svarbu tinkamai pasirūpinti šuns burnos ertme, kadangi to nepadarius, deja, gali kilti įvairios ligos.

Dantų būklė atsiliepia visai sveikatai

Šuns dantų bei dantenų būklė atsiliepia viso šuns organizmui, bendrai sveikatai, tad rūpinantis juo reikia nepamiršti ir burnos ertmės priežiūros. Juk šunys savo burnos ertmę naudoja labai skirtingiems kasdieniams darbeliams: valgymui, žaidimui, tyrinėjimui… Jeigu burnoje bus žaizdų, kurios gali sukelti diskomfortą – tai pakenks jo gyvenimo kokybei.

Burnos priežiūrai reikalingi kasdieniai ritualai ir tuo pačiu tinkama veterinarijos klinika, kurioje galėsite sulaukti pagalbos, kai dantų būklė pakis. Puikus pasirinkimas tiems, kurie renkasi geriausią kokybę yra veterinarijos klinika Kaune „Siaurio Šnauceris“. Čia Jūsų laukia ne tik geriausios kokybės paslaugos, tačiau ir atsakymai į rūpimus klausimus bei patarimai, kurie padės išmokti tinkamai rūpintis šuns burnos ertme.

Šunų dantų valymas yra būtinas?

Šunų dantų valymasKai kuriems šeimininkams kyla klausimas – kodėl šuniui dantų valymas apskritai yra reikalingas? Juk tiek daug metų šie gyvūnai sėkmingai gyveno be dantų šepetuko. Visgi, keitėsi ne tik maistas, tačiau ir pati šunų gyvenimo trukmė. Šiuo metu mes galime džiaugtis augintiniais, kurie sulaukia labai garbaus amžiaus, o prie to prisideda net ir tokios smulkmenos kaip šunų dantų valymas. Galiausiai, šunis labai veikia ir pakitusi pašarų sudėtis. Ji naudingesnė organizmui, kadangi komponuojama daugiau vitaminų, tačiau lengvai kramtomas maistas neigiamai veikia šuns dantis, tad specialūs kramtalai yra būtini. Jie padės išvengti dantų akmenų bei kitų apnašų, kurios sukelia dantenų ligas.

Kas išduoda šuns burnos ertmės ligas?

Visada geriausia reguliariai lankytis klinikoje, kadangi joje specialistai pamato šuns burnos ertmės ligas dar tada, kol jos labai mažos. Tuomet gydymas bus greitesnis, paprastesnis ir pigesnis. Visgi, kiekvienas šeimininkas taip pat galėtų reguliariai apžiūrėti šuns burnos ertmę. Dažniausiai ligas labiausiai išduoda blogas burnos kvapas, taip pat, paraudusios dantenos, jų patinimas, kraujavimas, galiausiai, jeigu šuo neleidžia apžiūrėti dantenų, gali būti, kad jam jas skauda, o tai yra ligos požymis. Nepamirškite, kad jeigu gyvūnas nustojo ėsti – tai gali būti ir burnos ertmės ligos padarinys.

Tinkamas maistas ir skanėstai – gydymo priemonės?

Svarbu tai, kad šuns burnos ertmei nereikia skirti nei daug laiko, nei ypatingos priežiūros. Pirmiausia – tinkamas pašaras. Rinkitės specialiai tokį, kuris yra skirtas kovoje su dantų apnašomis. Geresnis pasirinkimas yra kietos granulės, o ne minkštos, kadangi pastarosios kaupiasi tarp dantų ir sukelia apnašas. Tinkamas sprendimas yra ir RAW bei BARF tipo mityba, kadangi plėšydami nesmulkintus žalius mėsos gabalus – šunys naudoja dantis, kurie su kietu miestu tarsi apsivalo. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kieti kaulai, tiek virti, tiek ne – gali nulaužti dantis, tad pamirškite jų davimą šuniui. Lygiai taip pat kaip ir kitus maisto gaminius, kurie yra nuo mūsų stalo. Jie ne tik kenkia dantims, tačiau ir sukelia virškinimo problemas.

Dantims taip pat labai padeda ir specialūs žaislai, ypač – virvės, guminiai kramtalai. Galima rasti specialių, kurie ir yra skirti būtent dantų higienai palaikyti. Galiausiai, skanėstai, kurie ne tik lepina, tačiau ir pašalina minkštąsias apnašas. Svariausia rinktis natūralius, kad juose būtų kuo mažiau cukraus. Ar valyti dantis šepetuku? Kasdien, esame tikri, tai bus varginantis darbas. Tačiau jeigu šuo jau turi dantų ertmės problemų ir tai daryti rekomendavo veterinaras, žinoma, teks tai daryti vardan gyvūno sveikatos.