Juokas, pyktis ir kitos emocijos, kurias reiškiame savo mimikomis, paskatina raukšlių atsiradimą veide. Darant grimasas, mūsų veido raumenys susitraukinėja, ilgainiui palikdami odoje laimės mums neteikiančias žymes. Viena iš išeičių norint išvengti „emocinių“ arba kitaip vadinamų „mimikos“ raukšlių – neleisti veido raumenims judėti. O tai galima padaryti botulino injekcijomis.
Botulino toksinas naudojamas ne tik estetiniams, bet ir medicininiams tikslams: juo gydomi raumenų spazmai, migrena. Grožio klinikose ši medžiaga naudojama būtent veido raukšlių, sukeltų darant grimasas, naikinimui. Procedūros metu plona adatėle į problemines veido vietas mažais taškeliais leidžiamas botulinas. Jis sukelia savotišką raumenų paralyžių, neleidžia raumeniui judėti, todėl odos raukšlės išsilygina.
Rezultatas pradeda matytis praėjus trims-keturioms paroms. Pirmąją parą po procedūros odos negalima masažuoti, pirmąsias valandas po jos – būti horinzontalioje padėtyje, savaitę po botulino injekcijos reikia vengti saulės spindulių, pirties.
Botulino injekcijos poveikis išlieka iki pusės metų, po to procedūrą reikia kartoti. Viena procedūra trunka nuo dešimt iki trisdešimt minučių. Po botulino injekcijos odos vietos, į kurias buvo suleista ši medžiaga, lieka šiek tiek paraudusios, tačiau pusvalandžio bėgyje paraudimas išnyksta. Kai kuriais atvejais ant veido gali atsirasti nedidelių mėlynių, bet jos taip pat laikinos ir greitai dingsta. Ant odos gali pradėti ryškėti kraujosrūvos, tačiau jų galima išvengti bent savaitę prieš procedūrą vengiant alkoholio ir skausmą malšinančių vaistų.
Botulino injekcijos yra vienas veiksmingiausių būdų kovoti su veido raukšlėmis, kurios atsiranda juokiantis ar pykstant. Antra vertus, jos nėra tinkamos kitokios kilmės raukšlėms naikinti, pavyzdžiui, tarp nosies ir lūpų atsirandančioms raukšlelėms, senatvinėms raukšlėms. Botulino injekcijos skirtos naikinti: horizontalias kaktos raukšles, tarpuakio („pykčio“) raukšles, paakių raukšleles, akių raukšleles, vadinamas „žąsies kojelėmis“, smakro raukšles. Taip pat šiuo būdu galima kovoti su kaklo ir dekoltė srityse atsirandančiomis raukšlėmis.
Sklando daugybė mitų ir baimių, susijusių su botulino injekcijomis. Labiausiai paplitęs yra mitas, jog suleidus botulino į raumenį, kyla rizika, jog jis atrofuosis. Iš tikrųjų raumuo „paralyžiuojamas“ vos 3-12 mėnesių laikotarpiui ir po to, jei pakartotinai nėra leidžiama ši medžiaga, raumens funkcijos visiškai atsistato, o medžiagų apykaitos procesai, suleidus botulino, iš viso nėra paveikiami.
Šis kovos su raukšlėmis būdas negali būti taikomas nėščioms moterims, žmonėms, sergantiems hemofilija, turint nervinių impulsų perdavimo sutrikimų. Botulino injekcijos gali būti pavojingos žmonėms, vartojantiems kraujo krešėjimą reguliuojančius vaistus ir daugumą antibiotikų, sergantiems inkstų ligomis. Šios injekcijos gali būti leidžiamos pacientams nuo 18 iki 65 metų. Pirmąją injekciją galima daryti tada, kai atsiranda poreikis