Profesionali burnos higiena svarbiau nei jūs galvojate

Kasdieninio dantų valymo dantų šepetėliu, pasta ir tarpdančių siūlu nepakanka norint turėti nepriekaištingą šypseną. Net jeigu dantys yra tiesūs ir sveiki, bent kartą ar du per metus reiktų atlikti profesionalią burnos higieną. Kauno odontologijos klinikoje atliekamos profesionalios burnos higienos paslaugos padės išlaikyti gražią šypseną ir sveikus dantis ilgam.

gera burnos higienaKodėl nepakanka dantų priežiūros namuose?

Jeigu vien namų sąlygomis norėtume išlaikyti dantis baltus ir sveikus, išvengti dantų ėduonies problemų ir kitų dantų bei dantenų ligų, juos turėtume valyti po kiekvieno valgio, užkandžio ar gėrimo. Tai nebūtų sudėtinga, jeigu dirbtume iš namų, tačiau ar kiekvienas dėl tinkamos burnos higienos stengtųsi dantis valytis biure arba svečiuose?

Dėl šios priežasties odontologijos klinikos Kaune ir kituose Lietuvos miestuose siūlo profesionalios burnos higienos paslaugas. Profesionali burnos higiena suteikia galimybę išvalyti net sunkiausiai prieinamas burnos vietas. Kauno odontologijos klinikos specialistai teigia, kad ši paslauga leidžia padėti atsikratyti net ir labiausiai pasislėpusių minkštųjų dantų apnašų, kurios ilgainiui gali virsti dantų akmenimis.

Vieno danties šepetėlis

Vieno danties šepetėlis jau nera naujina. Daugelio burnos higienistų nuomone, namuose reikėtų naudoti vieno danties šepetėlį. Kas dar nebandė ar net nėra girdėjęs apie vieno danties šepetėlį, greičiausia žiūri į tai skeptiškai, tačiau tikrai be reikalo. Anot burnos higienistų vieno danties šepetėlis geriausiai nuvalo apnašas esančias arti dantenų, o tai yra labai svarbu, nes būtent ten apnašos likusios kauptis ir būtent ten padaro didžiausią žalą, tokią kaip dantenų uždegimai ir periodonto ligos. Kaip naudoti vienos danties šepetėlį? Naudojimas yra paprastas tiesiog paskirkite dantų valymui kiek daugiau laiko, valykite po vieną dantį sukamuoju judesiu. Ekspertai sako jog užteks jeigu vieno danties šepetėlį naudosite tik vakare.

Kokią žalą burnos sveikatai daro dantų apnašos?

Dantų apnašos – palanki terpė bakterijoms veistis. Burnoje esančios bakterijos sukelia dantų ėduonį. Ėduonies pažeisti dantys tampa jautrūs karštam ar šaltam maistui, gėrimams, oro temperatūrai. Dėl apnašų atsiranda nemalonus burnos kvapas, dantys pagelsta, juose atsiranda skylutės.

Bakterijos, kurios kaupiasi po dantenomis, sukelia dar rimtesnes burnos ertmės ligas, pavyzdžiui, periodontitą. Iš pradžių ši liga pasireiškia dantenų kraujavimu, o ilgainiui – krentančiais dantimis. Taigi, burnos higienos paslaugos odontologijos klinikoje Kaune gali išgelbėti pacientą nuo daugybės nemalonumų.

Kaip atliekama burnos higienos procedūra?

Visų pirma, burnos higienos specialistas paaiškina pacientui apie profesionalios burnos higienos naudą. Jam parodoma jo burnos ertmė būklė, dantų paviršius. Taip pacientas gali įsitikinti, jog burnos higienos procedūra jam iš tikrųjų reikalinga.

Profesionali burnos higiena – tai dantų apnašų valymas. Apnašos Kauno odontologijos klinikoje valomos ultragarsiniu aparatu ir kitais specialiai tam skirtais instrumentais. Visų pirma, pašalinamos tiek dantų paviršiuje, tiek po dantenomis esančios apnašos ir jose susikaupusios bakterijos. Tuomet, naudojant specialią „Air-Flow“ sistemą, pašalinamos dantų pigmentinės dėmės.

„Air-Flow“ sistema – tai stipri vandens srovė, praturtinta kalcio karbonato milteliais. Šis mišinys itin veiksmingas šalinant kavos, tabako ir kitų dantų spalvai kenkiančių medžiagų paliktas dėmes.

Galiausiai dantys nupoliruojami. Tam naudojama speciali dantų pasta ir šepetėlis. Jeigu pacientas turi senų plombų arba jam anksčiau buvo atlikta estetinio dantų plombavimo procedūra, profesionali burnos higiena užbaigiama pakoreguojant aštrius tokių plombų paviršius. Pacientas gali išsiskalauti burną dezinfekcinius skysčiu ir aptarti tolimesnių burnos higienos procedūrų poreikį.