Dantų implantavimas ar klasikinis protezavimas?

Niekas nėra apsaugotas nuo nelaimių, kurių metu galime prarasti dantį ar net keliatą. Iškritęs, išmuštas ar ištrupėjęs dantis gali sukelti daug problemų. Jis gali pakenkti prarasto danties „kaimynams“: dėl atsiradusio tarpelio tarp dantų jie pradeda keisti savo įprastą poziciją, kryptį, o kartu krypsta ir žandikaulis, net pasikeičia veido struktūra. Praradus dantį padidėja grėsmė atsirasti įvairiems užkrėtimams, susirgti dantenų ligomis. Ką jau kalbėti apie estetinį veido ir šypsenos vaizdą, kurio kiaurymė tarp dantų tikrai nepuošia. Dėl šių priežasčių praradus dantį, keletą jų ar netgi juos visus, delsti nėra kada: reikia juos protezuoti ir (arba) implantuoti. Ką verčiau rinktis: dantų implantavimą ar protezavimą?

Dantų implantavimas ar protezavimas klasikiniais metodaisTiek protezuoti, tiek implantuoti dantys gali visiškai pilnai tenkinti jūsų kaip paciento poreikius, ypač jei atsižvelgtume vien tik į dantų pakaitalų estetinę funkciją. Vis dėlto, tiek dantų implantavimas, tiek protezavimas turi savo pranašumų ir trūkumų vienas kito atžvilgiu.

Iš vienos pusės, dantų protezavimas be implantų yra pigesnis. Bendras dantų protezavimo procesas užtrunka trumpiau nei implantavimas, nes implantų prigijimui reikia laiko (žinoma, jei mėgstate rizikuoti savo sveikata, galite rinktis šiuo metu populiarėjančią „greitąją implantaciją“, bet vargu ar ilgai džiaugsitės jos rezultatais). Dantų protezai senyvo amžiaus žmonėms yra labiau „suprantamesni“, nes daugelis jų matė savo senelius ar tėvus išsiimančius protezus nakčiai. Be to, dantų protezai būna ne tik išimami: galima rinktis nuolatinius, stabilius dantų protezus, kuriems nereikės nei dantų klijų, nei stiklinės su specialiu valomuoju skysčiu šalia lovos. Tuo tarpu dantų implantavimas daugeliui gali atrodyti labai skausmingas ir pernelyg daug kantrybės reikalaujantis procesas.

Antra vertus, dantų implantavimas teikia kur kas daugiau komforto nei jų protezavimas, kai implantai pagaliau prigyja ir ant jų užmaunamos naujos dantų karūnėlės (beje, irgi vadinamos protezais). Dantų implantais galima džiaugtis keliasdešimt metų ar net visą gyvenimą, mat kai kurie implantų gamintojai savo produktams taiko viso gyvenimo garantiją (tai reiškia, kad prireikus pakeisti implantą ar ant jo užmaunamos dantų karūnėlės dalį, pakartotinai mokėti turėsite tik už gydytojo darbą, bet ne už odontologines medžiagas). Dantų implantavimas užtikrina, kad jūsų šypsena atrodys natūraliai, kadangi ant implanto užmaunamai karūnėlei galima suteikti kokią tik pageidaujate spalvą ir formą, artimas jūsų natūralių dantų charakteristikoms.

Dantų implantas, kaip danties šaknies pakaitalas, kartu su ant jo protezuojamu danties kamienu atkuria visas funkcijas (tiek kramtymo, tiek kandimo), kurias turi ir natūralus dantis. Implantams reikia mažiau priežiūros nei nuolatiniams ar nuimamiems protezams, be to, šis natūralaus danties pakeitimo dirbtiniu būdas yra tinkamesnis žmonėms, kurie nuolat rūko ar piknaudžiauja alkoholiu.

Negalima vienareikšmiškai teigti, kad dantų implantavimas yra pranašesnis už protezavimą ar atvirkščiai. Kiekvienas pacientas turėtų pasitarti su savo odontologu ir rasti jo gyvenimo būdui tinkamiausią dirbtinių dantų variantą.