Ką svarbu žinoti apie dantų protezavimą?

Skirtas ne tik vyresnio amžiaus pacientams

Dantų protezavimas apima ne tik dėl amžiaus prarastų dantų atstatymą, bet ir sugedusių ar kitaip pažeistų dantų atkūrimą. Šios procedūros gali prireikti bet kurio amžiaus pacientams, kurių „pieniniai“ jau dantys yra iškritę, o juos pakeitę nuolatiniai – pažeisti taip, kad jų atstatyti plombavimo procedūros metu jau neįmanoma.

ProtezuotojasKada patartina imtis dantų protezavimo, o kada – būtina?

Dantų protezavimas pacientams gali būti rekomenduojamas dėl dviejų pagrindinių priežasčių: estetinio dantų vaizdo arba burnos sveikatos. Pirmuoju atveju dantis protezuoti patartina, tačiau nebūtina, o antruoju – reikia. Dantų protezavimo reiktų imtis, jeigu netekote daugiau nei dviejų trečdalių savo danties. Taip pat ši procedūra rekomenduojama dančiui nulūžus arba kai jis buvo plombuotas daugiau nei vieną kartą, ypač, kai plomba užima didžiąją danties dalį.

Danties praradimas turi įtakos žmogaus sveikatai

Praradus nuolatinį dantį, svarbu jo vietą užpildyti protezuotu ar implantuotu dantimi. Ypač tai svarbu paauglystėje, nes jauname amžiuje dar tik formuojasi žandikaulio sąkandis. Tuščia ertmė vietoj danties gali paskatinti aplink jį esančių dantų susigrūdimą ir visiškai iškreipti žandikaulio formą.

Netaisyklingos formos žandikaulis ne tik atrodo neestetiškai ir suteikia veidui griežtumo, bet ir apsunkina kramtymo, o kartu – virškinimo funkcijas. Taigi, dantų protezavimas gali apsaugoti ne tik burnos ertmę, bet ir viso žmogaus organizmą.

Pagrindiniai dantų protezavimo būdai

Dantys gali būti protezuojami ant implantų arba be jų. Implantai reikalingi tuomet, kai yra visiškai prarasta danties šaknis ir pacientas nenori išimamų dantų protezų. Metalinis implantas atstoja danties šaknį, o danties protezas – jo viršūnę (karūnėlę).

Turint sveiką danties šaknį, galima rinktis ir išimamą, ir fiksuotą dantų protezą. Pirmuoju atveju protezui reikia daugiau priežiūros, jis labiau jaučiamas burnoje, tačiau šis variantas ekonomiškesnis. Antruoju atveju protezas beveik nesiskiria nuo tikrųjų dantų ir yra prižiūrimas taip pat, kaip jie.

Svarbu pasirinkti tinkamą specialistą

Dantų protezavimas nėra paprasta procedūra. Ją atlieka odontologijos ir ortodontijos specialistai, į pagalbą pasitelkdami dantų technikus. Šiai procedūrai atlikti reikia daug žinių ir praktinės patirties, todėl savo burnos sveikatos negalima patikėti bet kam.

Profesionalūs specialistai dažniausiai dirba didžiausiuose Lietuvos miestuose, ypač Vilniuje. Didelėse klinikose dirbantys ir daug pacientų turintys specialistai turi galimybę įgyti svarbios praktinės patirties, o keleto odontologijos kabinetų buvimas tokiose klinikose užtikrina, kad jums nereikės mėnesių mėnesius laukti eilėje pas dantų protezavimo specialistą.

Vilniuje odontologijos klinikos turi visą tyrimams reikalingą įrangą, naudoja patikimos kokybės medžiagas, samdo aukštą kvalifikaciją turinčius specialistus. Esant poreikiui, tokiose klinikose pacientą gali konsultuoti kelių skirtingų sričių odontologijos specialistai, dirbantys po vienu stogu.

Šaltinis: https://www.dantu-implantai.lt/dantu-implantavimo-kainos