Odos atjauninimas lazeriu – kai norisi patempti, išlyginti odą ar atsikratyti raukšlių

Laikas – negailestingas palydovas tiek moters, tiek vyro gyvenime. Mūsų odoje jis nuolat palieka savo pėdsakus. Vos spėjame atsikratyti jaunatvinių spuogų, praėjus keliolikai metų jau pradedame pastebėti pirmąsias raukšleles veide, odos nelygumus kitose kūno vietose. Laimei, šiuolaikinės technologijos padeda atsikratyti tiek spuogų ir po jų likusių randelių, tiek bet kokios kilmės raukšlių. Pasitelkiant dermatologijos klinikose naudojamas technines naujoves, galima išlyginti odą, suteikti jai skaistumo ir elastingumo. Viena veiksmingiausių procedūrų kovojant su senstančios odos problemomis – odos atjauninimas lazeriu.

Odos atjauninimas klinikojeFrakcinis odos atjauninimas lazeriu – procedūra, kurią galima taikyti tiek veido odai, tiek kitoms probleminėms kūno vietoms. Lazerio bangų pagalba paskatinamas kalogeno gamybos procesas, dėl kurio ne tik pristabdomas odos senėjimas, bet ir stimuliuojami jos atsinaujinimą skatinantys veiksniai. Atsiradus raukšlių, odai praradus skaistumą, išryškėjus poroms galima kreiptis į gydytoją-dermatologą, kuris patars, kokia odos atjauninimo lazeriu procedūra labiausiai tinka jūsų odos tipui, jos būklei, jūsų amžiui ir gyvenimo būdui.

Lazeris veikia panašiai tiek atjauninant veido, tiek kitų sričių odą. Procedūros metu lazerio bangomis siunčiami impulsai į problemines odos sritis nepaliečiant sveikų audinių ir formuojami tam tikri stulpeliai – mažytės gijos, kurioms traukiantis oda pamažu išsilygina ir atjaunėja. Odos atjauninimas lazeriu leidžia ne tik atsikratyti nepageidaujamų raukšlių, bet ir sustangrinti odą, pašalinti nuo jos pigmentines dėmes, suteikti jai elastingumo, panaikinti randus, strijas.

Reiktų pabrėžti, kad odos atjauninimas lazeriu nėra plastinės chirurgijos dalis, tai – kur kas saugesnė jos alternatyva. Procedūros metu oda nėra pjaustoma, po jos nelieka randų, o komplikacijų tikimybė artima nuliui. Pasitelkus lazerį, odą galima atjauninti net dešimčia metų, o sveikimo laikotarpis, skirtingai nei pasinaudojus plastikos chirurgo paslaugomis, yra trumpas ir siekia vos 3-7 dienas. Vis dėlto vienos procedūros pakanka tik nedaugeliui pacientų, o kitiems tenka „pereiti“ visą jų ciklą (nuo trijų iki aštuonių), kad pasiektų patį geriausią rezultatą.

Frakcinio odos atjauninimo lazeriu procedūros metu yra pašalinama maždaug 5 proc. odos. Esant būtinybei, gali būti pašalinta ir daugiau odos, tačiau tokiu atveju pacientui gali tekti pakovoti su skausmu. Įprastos procedūros metu (kai pašalinama ne daugiau nei 5 proc. odos), skausmas yra labai silpnas, pulsuojantis, o jam dar labiau sumažinti naudojamas specialus nuskausminamasis kremas.

Ar odos atjauninimas lazeriu tinka visiems? Kaip ir kitos grožio procedūros, lazerinis odos atjauninimas nerekomenduojamas nudegus saulėje, esant odos infekcijai, turint polinkį į keloidinius (storus, gilius) randus, turint bet kokių odos susirgimų ar laukiantis kūdikio. Vartojant jautrumą šviesai didinančius vaistus ar kovojant su piktybinėmis ligomis, šios procedūros pacientui atlikti negalima.