Priežasčių, dėl kurių moterys nusprendžia pasididinti krūtis – daugybė, tačiau krūtų implantų rūšių – vos keletas. Krūtų implantai gali būti lašo formos arba apvalūs, užpildyti fiziologiniu tirpalu arba silikoniniai. Kokią formą ir kokį užpildą rinktis?
Skirtumas tarp lašo formos implantų ir apvalių implantų labai paprastas – pirmieji labiau pabrėžia viršutinę krūties dalį, o antrieji atrodo natūraliau, nes primena anatominę krūties formą. Tuo tarpu skirtumai tarp fiziologinių ir silikoninių implantų yra ryškesni.
Silikoniniai krūtų implantai yra dažniausiai plastikos chirurgijoje naudojama implantų rūšis. Jie yra labai mėgstami ir Lietuvoje, ypač Vilniaus grožio chirurgijos klinikose. Silikoniniai krūtų implantai yra pacienčių mėgstami dėl to, kad juos liečiant jie čiuopiasi natūraliau nei užpildyti fiziologiniu tirpalu.
Grožio klinikose galima pasirinkti Prancūzijoje, Vokietijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ar kitose šalyse pagamintus silikoninius krūtų implantus. Kai kurie gamintojai siūlo itin didelę krūtų implantų įvairovę: skirtingas jų formas, dydžius. Pastaruoju metu netgi yra siūlomi dvigubo gelio implantai, kurie rečiau plyšta.
Vis dėlto, jei silikoninis implantas plyšta, reikia kuo greičiau kreiptis į plastikos chirurgą ir implantą pakeisti. Pacientės sveikatai silikoninio implanto plyšimas yra pavojingesnis už fiziologiniu tirpalu užpildyto krūtų implanto plyšimą.
Plyšus fiziologiniu tirpalu užpildytam krūtų implantui, jis (o kartu ir krūtis) praranda savo formą, tačiau jo turinys yra absorbuojamas organizmo. Kadangi šį tirpalą daugiausia sudaro vanduo ir druska, organizmui jis nesukelia jokio pavojaus. Žinoma, tenka kreiptis į plastikos chirurgą, nes reikia išimti senojo krūtų implanto apvalkalą ir patalpinti naują implantą.
Tuo tarpu plyšus silikoniniam krūtų implantui, tai gali būti pastebėta ne iš karto. Silikonas išsilieja aplink implantą, tačiau krūtinės forma iš pradžių gali ir nepasikeisti. Po kurio laiko atsiranda krūties formos pakitimai, nemalonus jausmas krūties srityje, galiausiai – skausmas. Kaip ir fiziologiniu tirpalu užpildytą, taip ir silikoninį krūties implantą šiam plyšus reikia pakeisti nauju, tik šiuo atveju kiek galima greičiau.
Krūtų implantai, nepriklausomai nuo to, iš ko jie pagaminti, yra susiję ir su kitomis rizikomis: gali nelauktai pasikeisti implanto padėtis krūtyje, atsirasti infekcija, skausmai krūtinėje. Speneliai gali tapti jautresni arba atvirkščiai – visiškai nejautrūs. Taip pat gali atsirasti implanto struktūros pokyčių. Visais šiais atvejais tenka atlikti pakartotinę krūtų didinimo operaciją. Tiek fiziologiniu, tiek silikoniniu užpildu užpildytų krūtų implantų nepatariama dėtis, jeigu artimiausiu metu planuojama turėti kūdikį.
Nėra vieno teisingo atsakymo, ar geriau rinktis silikoninius, ar fiziologiniu tirpalu užpildytus krūtų implantus. Vis dėlto reiktų atsižvelgti į plastikos chirurgo rekomendaciją, nes jis geriausiai išmano, kokie implantai geriausiai tinka kiekvienu individualiu atveju.