Jei netekote danties… Suprantama, kaip tai nemalonu, nes taip nutinka daugeliui. Burnoje matosi negraži skylė, gali iškrypti kiti dantys, o jūsų sankanda gali tapti nestabili.
Tačiau jūs nesate toks vienintelis. Pavyzdžiui Amerikoje yra virš 150 milijonų gyventojų, neturinčių vieno ar kelių dantų, ir visi jie turi šią problemą. Laimei, yra dvi išeitys, kurias galima apsvarstyti:
- Dantų tiltas, gaminamas pirmiausiai paruošiant abiejose trūkstamo danties pusėse esančius dantis, tuomet nuimant dantų atspaudą ir galiausiai dantų technikui pagaminant sujungtas tris (ar daugiau) karūnėles (vainikėlius). Vienas didžiausių dantų tilto trūkumų yra tas, kad jei vėl atsiranda skylė ar įtrūkimas ir sugenda viena karūnėlė, reikia pakeisti visą dantų tiltą.
- Danties implantavimo procedūros metu trūkstamas dantis pakeičiamas pirmiausiai įsriegiant biologiškai derantį su kūno audiniais danties implantą, kuris suauga su jį supančiu kaulu. Žaizdai sugijus ant danties implanto pritvirtinama karūnėlė. Priešingai, nei dantų tiltas, implanto nereikia paremti šalia esančiais dantimis, kad šis laikytųsi.
- Kai pacientai apsvarsto, kad danties implantą paprasčiau išvalyti, nei dantų tiltą, kad dantų implantų sėkmės koeficientas aukštesnis ir atliekant šią procedūrą nereikia papildomai apdoroti šalia esančių dantų… dėl visų šių priežasčių pacientai mieliau renkasi dantų implantavimo procedūrą, nors dantų implantų kaina yra didesnė.
Kuris sprendimas yra ilgamžiškenis?
Daugeliui labai svarbus klausimas yra ilgaamžišumo klausimas. Tai kas ilgiau tarnaus, tiltelis ar implantas. Kiekvienas atvejis gali būti labai indivudualus tačiau statistika rodo jog dantų implantai yra ženkliai ilgaamžiškeni.