Dantų tiesinimas naudojant breketus

dantų tiesinimasNuostabi šypsena – daugelio žmonių siekiamybė. Šiuolaikinės technologijos yra pažengusios kur kas toliau, nei įsivaizduoja daugelis žmonių. Dažniausiai reikiamos informacijos mes net nežinome, kol ji nepasidaro aktuali. Dantų tiesinimas – daugelio žmonių išsigelbėjimas, galimybė turėti šypseną, kuri primintų garsenybes iš dantų pastos reklamų.

Susirūpinti dantimis reikėtų dar jauname amžiuje. Tuomet pagrindinė atsakomybė krenta į tėvų rankas, kadangi jie reguliuoja vaikų apsilankymą pas odontologus. Vaikui bręstant (10-15 metų) formuojasi ir jo žandikaulio sukandimas. Vos pastebėjus iškrypimus, netinkamas danties dydžio problemas − privalu kuo skubiau kreiptis į odontologą. Pritaikius tinkamą ortodontinį gydymą galima koreguoti ir tinkamai sutvarkyti visas su žandikaulio sukandimu susijusias problemas. Kuo anksčiau liga bus pradėta gydyti, tuo didesnė tikimybė, kad burnos ertmė bus sveika. Daugiausia dantų kreivumas yra tvarkomas naudojantis dantų plokšteles. Remiantis statistika, jas dažniausiai nešioja vaikai ir paaugliai, tačiau pasitaiko ir suaugusiųjų, kurie pasiryžta tvarkyti kreivus dantukus.

Dantų tiesinimas – kreivų dantų gydymas, kurio metu netinkamai išsidėstę ir pakrypę dantys yra atstatomi į jiems augti tinkamą vietą. Vieta koreguojasi atsižvelgiant į dantų lanką, žandikaulio kaulą, greta augančius dantis ir panašiai.  Dantų breketai – vienas iš labiausiai paplitusių dantų tiesinimo būdų. Jie tvirtinami ant danties siekiant išlyginti kreivai išaugusius dantis. Nors daugeliui dantų breketai asocijuojasi su gana ne estetišku vaizdu, turint tokio tipo dantų problemas – būtina jais pasinaudoti.

  1. Breketai būtini, kai dantų tiesinimui plokštelės jau nebeužtenka. Tinkamai išaugę dantys bus labiau atsparūs kariesui ir dantų uždegimui. Taigi, jie ne tik pasirūpins tiesiais dantimis, tačiau užtikrins ir ilgalaikę apsaugą.
  2. Nors nešiojimo metu nebūsite labai patenkintas savo išvaizda, tačiau breketus nuėmus galėsite džiaugtis nuostabiu sukandimu. Tiesūs dantys tokie liks visą likusį gyvenimą.

Suvokus, kad dantų breketai vienintelė išeitis, kuri jums gali padėti turėti nuostabią šypseną, konsultuojantis su profesionaliu odontologu telieka išsirinkti tokią breketų rūšį, kuri geriausiai prisitaikytų prie jūsų burnos ertmės ir nejaustumėte jokio svetimkūnio.

  • Dažniausiai pasirenkami metaliniai breketai. Paprasčiausiai, jie geriausiai pažįstami visuomenei ir žmonės matydami, kad tokius dėvi daugelis, taip pat pasirenka šį variantą. Pagaminti iš kokybiškų lydinių yra atsparūs lūžimams, tad galite nesibaiminti, kad jie susidėvės greičiau, jei būsite „išnešiojąs“ jums paskirtą laikotarpį. Metaliniai breketai toli gražu nėra pagaminti pagal vienetinį štampą. Atsižvelgiant į jūsų poreikius galite išsirinkti tokius, kurie sukurti metalą maišant su sidabru.
  • Keramikiniai breketai po truputi tampa vis populiaresni dėl savo nematomumo. Paprasčiausiai, jų spalva beveik nesiskiria nuo danties, tad jie ne tokie pastebimi, kaip geležiniai. Žinoma, lyginant su anksčiau aptartais, šie dėl savo estetiškos išvaizdos yra brangesni, o taip pat, verta paminėti, ir ne tokie atsparūs lūžiams. Gydymas jais trunka šiek tiek ilgesnį laikotarpį.
  • Dantų tiesinimas beligatūriniais breketais Lietuvoje yra labai menkai paplitęs. Ir estetikos, ir gydymo atžvilgiu šis pasirinkimas gerokai laimi prieš tuos, kurie buvo aptarti anksčiau. Dėvint šiuos breketus teks kur kas rečiau lankytis pas odontologą, tačiau nepaisant to – gydymas truks net trumpiau. Atitinkamai, žinoma, ir kaina gali būti ne visiems prieinama.

Dantų tiesinimas Kaune nesukels jokių papildomų problemų, jei rasite labiausiai jūsų poreikį tenkinančius breketus. Atsižvelgiant į gana nemažą pasiūlą rekomenduojame pasikonsultuoti su savo odontologu Kaune, su kurio pagalba galėsite rasti geriausią pasirinkimą.