Kriterijai, lemiantys dantų implantavimo sėkmę

Dantų implantavimas – didelio odontologo profesionalumo reikalaujanti procedūra. Čia svarbus ir gydytojo odontologo veiksmų tikslumas, ir atsižvelgimas į individualią paciento burnos būklę, ir kiti veiksniai. Nuo ko labiausiai priklauso dantų implantavimo sėkmė?

Gydytojo odontologo profesionalumas ir patirtis – svarbiausia

Ieškodami odontologijos klinikos dantų implantavimui Kaune ar kitame mieste, atkreipkite dėmesį į tai, kokie gydytojai dirba toje klinikoje. Gerai, jeigu klinika skelbia savo odontologų gyvenimo aprašymus – iš jų galima matyti, kur dantų implantavimo specialistas yra baigęs studijas, atlikęs praktiką, ar yra stažavęsis užsienyje.

Jeigu paprastesnes odontologines procedūras puikiai gali atlikti ir neseniai studijas baigęs odontologas, tai dantų implantavimą profesionaliai atlikti gali tik pakankamai patirties odontologijos srityje turintis specialistas. Jeigu ieškote odontologo, dirbančio išskirtinai su dantų implantavimu ar kurio nors konkretaus gamintojo dantų implantais, ieškokite informacijos odontologijos klinikų internetiniuose puslapiuose bei įvairiuose gydytojų darbą vertinančių pacientų forumuose.

Implantu sėkmingumasTuri būti pakankamai kaulinio audinio

Dar vienas svarbus veiksnys sėkmingam dantų implantavimui – pakankamas kaulinio audinio kiekis paciento žandikaulyje. Jeigu kaulo yra pakankamai, į jį galima sėkmingai įsriegti dantų implantus, kurie gerai prigis ir tvirtai laikysis. Jeigu kaulinio audinio trūksta, galima atlikti kaulo priauginimo procedūrą, tačiau ji dar labiau prailgina ir taip netrumpą dantų implantavimo procedūrą (ji gali trukti nuo kelių mėnesių iki pusės metų). Deja, kai kuriems pacientams dantų implantavimo dėl žandikaulio būklės atlikti iš viso negalima.

Jeigu žmogus ilgą laiką gyvena neturėdamas keleto dantų, jo žandikaulis pradeda deformuotis, o kaulinis audinys – irti. Todėl svarbu dantų implantavimą atlikti kiek galima greičiau po danties praradimo, neatidėlioti šios procedūros „senatvei“.

Aukšta dantų implantų kokybė užtikrina ir aukštą prigijimo laipsnį

Ne paslaptis, kad dantų implantai priguja ne visiems pacientams. Net patys kokybiškiausi dantų implantai prigyja 99 atvejais iš 100, tad yra maža tikimybė, jog jų organizmas nepriims. Antra vertus, kuo kokybiškesni yra dantų implantai, tuo didesnis ir jų prigijimo laipsnis, o kartu – didesnė tikimybė, kad dantų implantavimas bus sėkmingas.

Dantų implantų prigijimo tikimybę didina medžiagos, kurios yra itin „draugiškos“ žmogaus organizmui, t. y. biologiškai suderinamos su juo. Tokia medžiaga laikomas titanas. Jis yra lengvas, tačiau labai tvirtas ir nerūdijantis. Tai viena pagrindinių medžiagų, naudojamų dantų implantavimui.

Dantų implantų „aukso standartu“ laikomi „Straumann“ dantų implantai. Jie naudojami daugumoje odontologijos klinikų Kaune, pavyzdžiui, „Senamiesčio Stomatologijos Klinikoje“. Šiais implantais jų gamintojai taip pasitiki, kad net suteikia jiems viso gyvenimo garantiją, kuri garantija galioja ne tik Kaune ir visoje Lietuvoje, bet ir 70 kitų pasaulio šalių.