Dantų balinimas lazeriu – investicija siekiant tobulos šypsenos

Balinimas lazeriuDaugelis žmonių svajoja apie baltą, holivudine vadinamą šypseną. Sakysite, neprivaloma. Žinoma, tai nėra būtinybė, tačiau balti tvarkingi dantys suteikia daugiau pasitikėjimo savimi, jie žmogaus veidą tarsi papuošia. Jungtinėse Amerikos Valstijose turbūt rastume tik vieną kitą žmogų, kuris nebūtų išsibalinęs dantų. Balti dantys tapo visuotinai priimtinos kultūros dalimi, dantų balinimas – tai  visiems priimtina procedūra. Lietuvoje vis dar yra nemažai žmonių, į dantų balinimą žiūrinčių skeptiškai. Tačiau priežasčių tam tikrai nėra: tinkamai atliktas dantų balinimas lazeriu nekenkia nei dantims, nei dantų emaliui.

Kokių metodų žmonės griebiasi norėdami turėti baltus dantis?

Dantis balintis galima pačiais įvairiausiais būdais. Vieni žmonės balinasi soda, valgo vaisių, turinčių savybių pašviesinti dantų emalį – tai braškės, obuoliai. Dar kiti tampa savotiškomis reklamų aukomis ir perka per televiziją reklamuojamas dantų pastas. Ir nusivilia: ko norėti, jei už pastą sumokame vos kelis litus. Net ir kelias dešimtis litų kainuojančios balinamosios dantų pastos yra tik šiek tiek efektyvios. Įprastai šie produktai pašalina nuo dantų apnašas, bet ne balina. Norint, kad dantys baltėtų, reikia imtis cheminių balinimo būdų. Net ir pačios brangiausios pastos dantis pašviesina vos vien-dviem tonais, o valgant įprastą dažomųjų medžiagų turintį maistą, geriant juodosios arbatos, raudonojo vyno, daug kavos ir kitų dažomųjų medžiagų turinčių gėrimų, dantys greitai ir vėl pagelsta. Dar blogiau, kai žmogus rūko: nuo dūmų ant dantų susidaro rudos ar pilkšvos apnašos. Tuomet balinimas pastomis netenka prasmės, nes beveik jokio efekto nepastebima.

Dar kiti žmonės susigundo internete publikuojamomis reklamomis: tokiu būdu galima įsigyti balinamųjų pieštukų, juostelių, kapų su specialiais geliais ir kitų balinamųjų preparatų. Deja, jie paprastai kainuoja nedaug, todėl yra ne tik neefektyvūs, bet ir kenksmingi, pagaminti iš agresyvių medžiagų, kurios kenkia dantims, emaliui, o, jų nurojus, netgi galima apsinuodyti. Taigi geriau savo iniciatyva dantų nesibalinti.

Dantukus efektyviai išbalins tik odontologas

Šiuolaikiniai odontologai taiko moderniausią dantų balinimo metodą – tai dantų balinimas lazeriu. Kuo patraukli ši procedūra? Prima, dantukus išsibalinsite vos per vieną vizitą, procedūra dažniausiai trunka nuo pusės valandos iki valandos. Balinant dantis, naudojami stipresni balinamieji geliai, todėl rezultatas būna greitas ir efektyvus. Pavyzdžiui, balinant dantis namuose patiems, naudojami kelis kartus silpnesni balinimo geliai, taigi procedūra trunka ilgiau – savaitę arba 10 dienų. Grįžtant prie balinimo lazeriu, daugelis teiraujasi, kam gi reikalingas lazeris? Jis tarsi aktyvuoja balinimo gelio poveikį ir dantys išbąla dar greičiau. Per tokį trumpą laiką pasiekiama maksimalių rezultatų.

Ar procedūra skausminga ir kokių nurodymų reikėtų laikytis? Po to, kai atliekamas dantų balinimas lazeriu, maždaug parą laiko galite jausti, kad dantys yra jautresni šaltam ir karštam maistui. Kai kuriais atvejais dantų jautrumas juntamas ir ilgiau. Taip pat vieną parą po dantų balinimo lazeriu nereikėtų vartoti dantų emalį dažančių maisto produktų ir gėrimų, kuriuos jau išvardinome šio straipsnio pirmojoje dalyje. Norint, kad dantų baltumas išliktų kuo ilgiau, reikėtų nuolat vengti dažančių produktų ir gėrimų.