Dantų piežiūros svarba

Gera dantų priežiūraDantų priežiūros svarba žinoma beveik kiekvienam žmogui. Juk higienos įgūdžių mokomės dar vaikystėje, apie juos primenama mokykloje, apie tai nuolat rašomi straipsniai. Bet kiek iš jūsų galėtų pasigirti, kad sąžiningai prižiūri savo dantis? Galų gale, ką reiškia „sąžiningai“? Vieni žmonės galvoja, kad užtenka dantis prieš miegą išsivalyti su dantų pasta ir šepetėliu, kiti savo dantims skiria kur kas daugiau laiko. Todėl pravartu dar kartą prisiminti pagrindines dantų priežiūros taisykles.

Dantis būtina valyti dukart per dieną

Visų pirma, kiekvienas, norintis sveikų ir gražių dantų, turėtų juos valyti kiekvieną rytą ir vakarą ne trumpiau nei 2-3 minutes. Ir čia negali būti jokių „išeiginių“ ar kitokių pasiteisinimų. Labai svarbu tinkamai pasirinkti dantų pastą bei šepetėlį. Dantų šepetėlis turėtų būti su minkštais šereliais – kad negadintumėte dantų emalio bei nežalotumėte dantenų. Dantų pastų rūšių yra daug, galite pasirinkite pagal poreikį, bet nepamirškite, kad nepatartina per daug prisirišti prie vienos dantų pastos (kai kurių specialistų nuomone, dantys prie jos gali priprasti ir dantų pasta nebus tokia efektyvi, kaip galėtų būti).

Vien tik dantų pastos ir šepetėlio neužtenka

Norint užtikrinti visapusišką dantų priežiūrą neužtenka išsivalyti dantis ryte ir vakare. Idealu, jei dienos eigoje randate laiko išsiskalauti burną su specialiu skalavimo skysčiu (blogiausiu atveju, bent jau su paprastu vandeniu). Skalavimo skystis ne tik pašalina užsilikusius maisto likučius, bet ir pagerina burnos kvapą bei apskritai teigiamai veikia burnos gleivinę. Taip pat reikia naudoti ir tarpdančių siūlą ar šepetėlį, kadangi įprastu šepetėliu tarpdančių išvalyti paprastai nepavyksta. Svarbiausia, pasirinkite tinkamą dantų siūlo ar šepetėlio storį.

Tam tikri įpročiai neigiamai veikia dantų būklę

Kad jūsų dantys išliktų sveiki, patartina riboti suvartojamų angliavandenių kiekį. Iš tiesų, turbūt niekam ne naujiena, kad saldainiai tikrai nėra sveikų dantų draugai. Itin neigiamai dantų būklę veikia ir rūkymas – dantys pagelsta ir tampa mažiau atsparūs ligoms.

Profesionali burnos higiena – geriausia dantų bei dantenų ligų profilaktika

Jei namų sąlygomis dantys nėra tinkamai prižiūrimi, ant jų kaupiasi apnašos, kurios pakankamai greitai virsta dantų akmenimis. Deja, bet dantų akmenų patys niekaip nenuvalysite. Būtina kreiptis į odontologą ne rečiau nei 1-2 kartus per metus (kai kuriais atvejais ir dažniau, pavyzdžiui, jei sergama periodonto ligomis). Specialisto atliekama profesionali burnos higiena – tai dantų bei dantenų ligų prevencija.

Jei atsiranda kokių nors problemų, spręskite jas nedelsiant

Kuo labiau liga įsisenėja, tuo sunkiau ją išgydyti. Ši taisyklė taip pat galioja ir dantų ligoms. Jei atsiranda kokių nors pakitimų (pavyzdžiui, kraujuoja dantenos ar skauda dantį), nelaukite ir iš karto susitarkite dėl vizito pas odontologą. Kuo greičiau imsitės priemonių nemalonių pojūčių pašalinimui, tuo gydymas bus paprastesnis, o išlaidos mažesnės.

Svarbiausia – rūpintis savimi

Gal visi šie patarimai atrodo atimantys labai daug laiko, bet iš tiesų taip nėra. Rūpindamasis savo dantimis kartu rūpinatės ir bendra savo išvaizda bei savijauta. Kiekvienas save mylintis žmogus tikrai ras kelioliką minučių individualiai burnos higienai – o juk tiek dažniausiai užtenka, kad jūsų dantys būtų sveiki, stiprūs ir gražūs.

Daugiau informacijos apie dantų profilaktiką, gydymą bei implantavimą rasite čia: dantu-implantai.lt