Dantų implantų privalumai

Implantologas darbo metuDantų implantas yra dirbtinis danties šaknies pakaitalas pagamintas iš titano. Chirurginiu būdu danties implantas įstatomas į žandikaulį, ant kurio vėliau yra uždedamas dirbtinas dantis, vadinama karūnėlė. Dantų implantavimas gali būti atliekamas beveik visose odontologijos klinikose. Dantų implantai tampa jūsų nuolatiniais dantimis, nes tai yra ilgalaikis sprendimas.
Dantų praradimas yra įprastas dalykas, tai gali būti nelaimingi atsitikimai, dantų ar dantenų ligos. Dantys žmogui atlieka svarbų estetinį vaidmenį. Netekus priekinio danties kyla rimtos problemos, ypatingai jei žmogus užima aukštas pareigas ar tiesiog dirba žmonių aptarnavimo srityje. Į tokius žmones visuomenėje žiūrima nepalankiai, o tai gali sužlugdyti įmonės sandorius ar tiesiog neįvykti svarbūs pardavimai. Kita labai svarbi dantų funkcija yra maisto kramtymas. Prarasti dantys sukelia problemas žmogaus mityboje. Žmogus atsisako tam tikrų maisto produktų, dėl ko mityba gali sutrikti ir turėti neigiamu pasekmių bendrai sveikatai. Klasikinius dantų pakeitimo metodus tokius kaip dantų tiltus ar dantų protezus keičia dantų implantai.

Kokie yra dantų implantų pranašumai?

Praradus dantį, toje vietoje prasideda kaulo nykimo procesas (atrofija), tai yra natūrali organizmo reakcija į pasikeitimus, organizmas pašalina nereikalingo kaulo perteklių, nes toje vietoje nereikia nieko laikyti. Atstačius trūkstamą dantį implantu, sustabdomas kaulo nykimas, nes implantas suauga su kaulu ir atstoja danties šaknį. Taip išsaugoma žmogaus žandikaulio anatomija.
Dantų implantai atrodo kaip natūralūs dantys, niekas neatskirs jog turite protezuotų dantų. Kramtymo funkcionalumu dantų implantai visiškai atitinka natūralius dantis, tad galėsite mėgautis savo mėgstamu maistu, negalvodami jog protezai gali iškristi ar pasislinkti.
Dantų implantų priežiūra yra tokia pati kaip ir natūralų dantų. Valymas du kartus per dieną dantų pasta ir šepetėliu. Reguliarūs apsilankymai odontologijos klinikoje yra būtini kaip ir turint natūralius dantis.
Dar vienas labai svarbus dantų implantų privalumas prieš danties protezavimą dantų tiltu, jog nereikia nušlifuoti greta esančių sveikų dantų. Tai idealus sprendimas kai reikalinga atstatyti vieną dantį. Tilto atveju gretimai esantys dantys yra nušlifuojami ir ant jų statomas trijų dantų tiltelis. Pažeidžiami sveiki gretimi dantys ir lieka neišspręsta kaulo sunykimo problema. Dantų implantų atveju atstatomas dantis nešlifuojant gretimų dantų ir sustabdant kaulo atrofiją.
Dantų implantai yra ilgalaikis dantų protezavimo būdas. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą. Būtina gera burnos higiena ir reguliarūs apsilankymai odontologijos klinikoje.
Jeigu turite trūkstamų dantų apsilankykite odontologijos klinikoje ir pasikonsultuokite su odontologu apie dantų implantų galimybę.