Parodantozės arba periodontito gydymas

Periodontito stadijosParodantozė arba periodontitas yra ne tik dantenų uždegimas jų „paviršiuje“, bet ir kitų gilesnių struktūrų uždegimas, įskaitant ir patį kaulą. Pagrindinė parodantozės atsiradimo priežastis nėra bloga seilių sudėtis, nusilpusi imuninė sistema arba paveldimumas, bet bloga burnos higiena, netinkama dantų priežiūra ir valymas.

Pirminiai simptomai sergant parodantoze pasireiškia nedideliu kraujavimu iš dantenų, tačiau vėliau uždegimas pereina į periodonto kišenes, tada uždegimas pradeda veikti šaknis, todėl dantenos pradeda tolti ir dantys tampa laisvi, to pasekoje dantenos sutinsta ir ima skaudėti.

Burnos higiena

Pagrindinė taisyklė parodantozės gydymui yra tinkama burnos higiena, bei tinkamas dantų valymas ir priežiūra namuose. Jei pacientas išmoks tinkamai ir taisyklingai prižiūrėti savo dantis atsiradus pirmiesiems parodantozės ar periodontito simptomams, tai gali pakakti, kad pirmieji parodantozes simptomai būtu išgydyti ir uždegimas visiškai išnyktu.

Dantų apnašų pašalinimas

Jei yra netinkamai prižiūrimi dantys, pradeda kauptis ir formuotis kietosios dantų apnašos, kurios vėliau net ir prižiūrint tinkamai dantis ir laikantis geriausios burnos higienos nepadeda panaikinti uždegimo ir kietosios apnašos turi būti pašalinamos profesionalios higienos pagalba, kurią gali atlikti tik profesionalus burnos higienistas. Problema ir uždegimas gali slėptis net po dantenomis ir yra specialios priemonės, kuriomis profesionalus burnos higienistas gali išvalyti šias vietas ir panaikinti esanti uždegimą.

Chirurginis periodontito gydymas

Kai kuriais atvejais, kai liga būna įsisenėjusi ir pažengusi, taisyklingos burnos higienos laikymasis namuose ir apsilankymas pas profesionalų burnos higienistą gali uždegimo ir nebepanaikinti. Tokiais atvejais operacinis gydymas yra neišvengiamas. Odontologas, geriausia burnos chirurgas, turi atlikti nuodugnų paciento patikrinimą, nustatyti dantenų žalos dydį ir tik tada nuspręsti ir parinkti tinkamą gydymo metodą.

Kai kuriais atvejais, užtenka atkelti dantenas ir išvalyti šaknis, tačiau kartais reikia patrumpinti ir pačias dantenas, siekiant išvengti galimo tolimesnio ligos progreso.

Todėl reikia nepamiršti, kad nenorint susirgti parodantoze, pirmiausia turite kreipti labai didelį dėmesį į taisyklingą burnos higieną.