Kaulo priauginimo operacijos

Kaulo priauginimo procedūraVienas pagrindinių reikalavimų sėkmingai dantų implantacijai – tinkami žandikaulio parametrai, t.y. pakankamas kaulo aukštis ir plotis. Jei žandikaulis yra sunykęs, dantų implantacija negali būti iš karto atliekama, nes pirmiausia prireikia kaulo priauginimo operacijos. Jos skirstomos į tris pagrindines grupes: tai kaulo priauginimas kaulo pakaitalais, kaulo priauginimas kaulo bloku ir sinuso dugno pakėlimo operacija.

Kodėl nyksta žandikaulio kaulas?

Pirmiausia aptarkime priežastis, kodėl žandikaulio kaulas nyksta. Tam, kad žandikaulis būtų normalios būklės, reikia turėti visus dantis. Kai dantys reguliariai kramto maistą, žandikaulis yra stimuliuojamas. Jei danties (dantų) nebėra, nebelieka ir stimuliacijos. Tokiu atveju žandikaulio kaulas pradeda tirpti, t.y. plonėti ir siaurėti. Kaulo atrofijos procesai gali prasidėti ir dėl kitų priežasčių: traumos, cistų ar auglių šalinimo operacijos, ilgai neišrautų klibančių dantų, nesugydytų dantų šaknų kanalų ar periodonto ligų.

Kokiais atvejais atliekamas kaulo priauginimas kaulo bloku?

Kaulo priauginimas kaulo bloku yra atliekamas tada, kai žandikaulio plotis yra nepakankamas ir neįmanoma įsriegti implanto. Ši operacija dar vadinama žandikaulio keteros pastorinimu. Procedūrai reikalingas kaulo gabalėlis yra paimamas iš kitos kūno dalies (pavyzdžiui, smakro) ir pritvirtinamas toje vietoje, kur ateityje planuojama atlikti implantavimą.

Kada naudojamas ne kaulo blokas, o kaulo pakaitalai?

Siekiant priauginti prarastą kaulą gali būti naudojami ir įvairūs kaulo pakaitalai. Operacija tinkama tiek tais atvejais, kai trūksta kaulo pločio, tiek ir tada, kai reikia užpildyti smulkius kaulo defektus. Procedūra gali būti atliekama įvairiose žandikaulio vietose. Kartu naudojamos ir biologiškai suderinamos membranos, jomis uždengiamos kaulo pakaitalu pripildytos žandikaulio vietos – taip užkertamas kelias minkštųjų audinių įaugimui į kaulą. Po 4-6 mėnesių kaulo pakaitalai virsta tikru kaulu ir dantų implantacija gali būti pradėta.

Kada reikalinga sinuso dugno pakėlimo operacija?

Sinuso dugno pakėlimo operacija atliekama tik viršutiniame žandikaulyje. Jos prireikia tada, kai kaulo aukštis yra toks mažas, kad dantų implantacija negali būti sėkmingai atlikta. Operacija trunka nuo 30 minučių iki vienos valandos. Jos metu pastorinama apatinė sinuso sienelė (kitaip tariant, sinuso dugnas yra pakeliamas). Be abejonės, atliekama vietinė nejautra, taigi, procedūra yra neskausminga. Dantų implantacija gali būti atliekama praėjus 4-8 mėnesiams po operacijos, priklausomai nuo individualios operacijos. Retais atvejais, įsitikinus, kad sinuso sienelė yra pakankamai stora, kad implantas stabiliai laikytųsi, dantų implantacija gali būti atliekama kartu su kaulo priauginimo operacija